Agenda

AGENDA SETEMBRE 2019 – BIBLIOTECA MUNICIPAL L’ATENEU 

Dissabte 21 de setembre

10.00 Inici Converses en francès (inscripció prèvia)

Dilluns 23 de setembre       

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

17.30 Inici Primeres Lectures (1r i 2n) (inscripció prèvia) 

Dimarts 24 de setembre                                                                                 

16.00 Inici Club de Lectura Adolescents (inscripció prèvia)

17.30 Anglès, nivell bàsic (inscripció prèvia)

17.30 i 18.30 Presentació parelles LECXIT (inscripció prèvia)

Dimecres 25 de setembre

17.00 Inici Vols jugar a escacs?

17.30 Inici MiniClub de Lectura (3r i 4t) (inscripció prèvia)

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

18.00 Activa’t jove: Globoflèxia amb Maria Coll

18.00 SPÀRREK 2019: Debat Panorama dels festivals de música

Dijous 26 de setembre

15.15 Inici Informàtica bàsica per a adults (inscripció prèvia)

16.15 Inici Club de Lectura Adolescents 2 (inscripció prèvia)

17.30 Taller APP Inventor, amb Ments Creatives (inscripció prèvia)

17.30 Hora del conte (+3 anys): Contes desexplicats amb Vivim del cuento

17.45 Converses en italià (inscripció prèvia)

19.00* TROBADA BIBLIOTECA MARTORELL: Carlos Zanón (inscripció prèvia)

Les Biblioteques públiques de Cervelló, Collbató, Esplugues de Llobregat, Esparreguera, Martorell, Pallejà, Sant Andreu de la Barca, Sant Esteve Sesrovires i Vallirana, totes de la Xarxa de Biblioteques Municipals de Diputació de Barcelona, volem celebrar el 80 aniversari del naixement de l’escriptor barceloní Manuel Vázquez Montalbán (1939) amb diverses activitats per recordar aquest escriptor fonamental de la transició espanyola i posar de relleu la vigència de la seva obra. Aprofitant la recent publicació de la novel·la homenatge “Carvalho: problemas de identidad” s’ha convidat al seu autor, Carlos Zanón, a una trobada conjunta de clubs de lectura a la Biblioteca de Martorell.

*17.30 parada Condis, per agafar Igualadina cap a Martorell (import a pagar cadascú).

Divendres 27 de setembre                                                             

18.30 Converses alemany (inscripció prèvia)

18.30 Presentació de llibre La tumba del rey amb l’autor, Franc Conde

Dissabte 28 de setembre

09.10* RUTA MVM: Carvalho (inscripció prèvia)

Sortint ja de la seu física de la biblioteca, es proposa una ruta literària per la ciutat de Barcelona sobre Manuel Vázquez Montalbán, a càrrec de Cecília Reifs.

*9.10 parada Condis, per agafar Igualadina cap a Barcelona (import a pagar cadascú). Dinar opcional (inscripció prèvia per tal de reservar restaurant).

10.00 Converses en francès (inscripció prèvia)

11.00 Inici Lego Wedo (6 a 12 anys) amb Robòtica Esparreguera (inscripció prèvia)

Dilluns 30 de setembre       

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

Del 2 al 30 de setembre

Exposició “Ramon Novell”, al vestíbul.

AGENDA OCTUBRE 2019 – BIBLIOTECA MUNICIPAL L’ATENEU

Dimarts 1 d’octubre

17.30 Anglès, nivell bàsic (inscripció prèvia)

17.30 i 18.30 LECXIT (inscripció prèvia)

Dimecres 2 d’octubre

12.00 Inici Lectures a Can Comelles (inscripció prèvia)

17.00 Vols jugar a escacs?

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

18.00 Club de Lectura Infantil (inscripció prèvia)

18.00 Taller de reciclatge per a  adults: “Boles de Nadal” (inscripció prèvia)

Dijous 3 d’octubre

15.15 Informàtica bàsica per a adults (inscripció prèvia)

17.30 Cinefòrum Adult: “El hombre tranquilo”

17.45 Converses en italià (inscripció prèvia)

Divendres 4 d’octubre                                                                                       

17.30 Ràdio per a joves (inscripció prèvia)

18.30 Converses en alemany (inscripció prèvia)

Dissabte 5 d’octubre

10.00 Converses en francès (inscripció prèvia)

10.00 Festival Spàrrek: “Taller de trap feminista”, amb Ferran López

11.00 Hora del conte (-3 anys): “El trenet menut” amb Mònica Torra (inscripció prèvia)

11.00 LEGO WEDO (inscripció prèvia)

Dilluns 7 d’octubre 

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

17.30 Primeres Lectures (inscripció prèvia)

Dimarts 8 d’octubre                                                                                  

13.00 Club de Mestres: “Júlia Baena” (inscripció prèvia)

16.00 Club de Lectura Adolescents 1 (inscripció prèvia)

17.30 Anglès, nivell bàsic (inscripció prèvia)

17.30 i 18.30 LECXIT (inscripció prèvia)

Dimecres 9 d’octubre              

17.00 Vols jugar a escacs?

17.30 MiniClub (inscripció prèvia)

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

18.00 Xerrada “Farmaciola natural amb olis essencials”, amb Judit Torner

Dijous 10 d’octubre

15.15 Informàtica bàsica per a adults (inscripció prèvia)

16.15 Club de Lectura Adolescents 2 (inscripció prèvia)

17.30. Hora del conte (+3 anys): “Qui canta els seus mals espanta”, amb Marta Esmarats

17.45 Converses en italià (inscripció prèvia)

18.30 Club de Lectura Teatre – Especial Festival LOLA: “Minetti: un retrat de l’artista vell” de Thomas Bernhard, amb Joan Castells

Divendres 11 d’octubre 

Obert de 9 a 14

Dissabte 12 d’octubre

Tancat (festiu)

Dilluns 14 d’octubre 

17.30 Club de Lectura P4 i P5 (inscripció prèvia)

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

Dimarts 15 d’octubre

17.30 Anglès, nivell bàsic (inscripció prèvia)

17.30 i 18.30 LECXIT (inscripció prèvia)

Dimecres 16 d’octubre

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

17.00 Vols jugar a escacs?

18.00 Club de Lectura Infantil (inscripció prèvia)

18.00 Activa’t jove: “Moco zombie”, amb Escuelab (inscripció prèvia)

Dijous 17 d’octubre

11.30 TOCC Club (a la Biblioteca): “El Viatge de Gulliver a Lil·liput” de Jonathan Swift (inscripció prèvia)

15.15 Informàtica bàsica per a adults (inscripció prèvia)

17.30 Taller per a adults Univers Internet: “El futur d’Internet” (inscripció prèvia)

17.30 Taller creatiu (+ 5 anys): “Foto-llibre”, amb Clicme (inscripció prèvia)

17.45 Converses en italià (inscripció prèvia)

Divendres 18 d’octubre                  

17.30 Ràdio per a joves (inscripció prèvia)

17.30 Cinefòrum Jove: “La cura mortal”

18.30 Converses en alemany (inscripció prèvia)

Dissabte 19 d’octubre

10.00 Converses en francès (inscripció prèvia)

11.00 Club del Còmic (inscripció prèvia)

11.00 Laboratori creatiu de lletres i imatges (+ 5 anys): “Les fades de Cottingley”

11.00 LEGO WEDO (inscripció prèvia)

18.00 Festival Spàrrek: Concert a la fresca amb Jo Jet i Maria Ribot, i Jaume Moliner, al terrat de la Biblioteca

Dilluns 21 d’octubre   

11.00 Inici Club de Lectura Esbarjo a l’IES El Castell (inscripció prèvia)

17.30 Primeres Lectures (inscripció prèvia)

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

Dimarts 22 d’octubre  

17.30 Anglès, nivell bàsic (inscripció prèvia)

16.00 Club de Lectura Adolescents 1 (inscripció prèvia)

17.30 i 18.30 LECXIT (inscripció prèvia)

Dimecres 23 d’octubre

17.00 Vols jugar a escacs?

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

17.30 MiniClub (inscripció prèvia)

18.30 Xerrada i projecció: “Chhaupadi, la tradició nepalesa que exilia la dona durant la menstruació”, amb Clara Garcia de Projecte Rato Baltin – ONG be artsy

Dijous 24 d’octubre

11.30 TOCC Club (al TOCC): “El Viatge de Gulliver a Lil·liput” de Jonathan Swift (inscripció prèvia)

15.15 Informàtica bàsica per a adults (inscripció prèvia)

16.15 Club de Lectura Adolescents 2 (inscripció prèvia)

17.30 Hora del conte (+3 anys) – Dia de la Biblioteca: “Lletraferits”, amb Sandra Rossi

17.45 Converses en italià (inscripció prèvia)

18.00 Club de Lectura Adults – Especial CLÀSSICS EN RUTA: “Ball robat” de Joan Oliver -més conegut com Pere Quart-.

El Servei de Biblioteques de la Generalitat de Catalunya i Espais Escrits-Xarxa del Patrimoni Literari Català col·laboren per posar en relleu el valor de les obres de la literatura catalana i fer-les presents als clubs de lectura de les biblioteques públiques. La xarxa del patrimoni literari s’encarrega, a través dels seus socis, de dinamitzar, des del coneixement, la sessió del club de lectura. L’obra serà comentada per Anton Carbonell.

Divendres 25 d’octubre    

17.30 Petit Liceu BIB (+8 anys): Un viatge màgic pel món de l’òpera de la mà de Joan Font, a propòsit de l’espectacle “Allegro Vivace”, amb Musicològics (inscripció prèvia)

17.30 Ràdio per a joves (inscripció prèvia)

18.30 Converses en alemany (inscripció prèvia)

Dissabte 26 d’octubre

10.00 Converses en francès (inscripció prèvia)

11.00 Dissabtes a la Biblioteca: “La Castanyada” (inscripció prèvia)

11.00 LEGO WEDO (inscripció prèvia)

Dilluns 28 d’octubre 

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

Dimarts 29 d’octubre  

17.30 Anglès, nivell bàsic (inscripció prèvia)

18.30 Presentació llibres: “Professor, botànic i geògraf” i “Elements de botànica popular” d’Àngel Manuel Hernández Cardona

Dimecres 30 d’octubre

10.00 i 11.00 Hora del conte per a llars d’infants: “Maria la Castanyera”, amb Maria Coll

15.15 Inici Xarxes socials per a adults (inscripció prèvia)

17.00 Vols jugar a escacs?

17.30 Anglès, nivell mitjà (inscripció prèvia)

18.00 Activa’t jove: “Escape Room”, amb Scaparium (inscripció prèvia)

18.00 Club de Lectura Infantil (inscripció prèvia)

Dijous 31 d’octubre  

Obert de 9 a 14

De l’1 al 31 d’octubre

Exposició “Retrospectiva de curiositats”, al vestíbul.

8 Comments:

  1. Vull inscriurem al taller de programació que pel que ting entes el fareu haviat(la meva mare ho ha vist al FaceBokk).Faig 6è de primaria.Gràcies 🙂

  2. Hola,
    Mi hijo está en tercero de ESO, pero estudia fuera de Esparreguera. ¿Puede apuntarse al concurso “Lletra a lletra”? ¿hay algún requisito para participar? Entiendo que es un concurso de deletrar, ¿verdad?
    Muchas gracias.

  3. Susana Roca Barberan

    Bon dia, voldria apuntar al meu fill a l’activitat de Lego Wedo, seria posible pel mes de març? Ell va a 4rt de primària.

    Gràcies, Susana.

  4. tornareu a fer el taller Robòtica amb Lego Wedo

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada